Pravidla

 

deník zaměstnanecká liga Propozice konání turnaje (1. ročník)
POŘADATEL: VLTAVA LABE MEDIA a.s., regionální deník
TERMÍN: ve všedních dnech od 1.9.2020 do 30.6. 2021 od 14.30  do cca 20.30 h
MÍSTO: okresní a krajská fotbalová hřiště 

 

PROPOZICE A PRAVIDLA TURNAJE

1. HRÁČI.
Za jedno družstvo může startovat maximálně  8 hráčů, kteří budou uvedeni na soupisce. Hrát mohou pouze zaměstnanci a spolupracovníci společnosti. Z účasti jsou vyloučeni  aktivní hráči první až třetí úrovně českých klubových soutěží. Soupisku hráčů s rokem narození a čísly dresů předloží zástupce společnosti nejpozději 5 minut před prvním zápasem každé série utkání na turnaji. Družstvo na hřišti tvoří brankář a pět hráčů v poli. Minimální počet hráčů ve hře při vyloučení je 1 + 4. 

2. HRACÍ ČAS.
Řádný hrací čas každého utkání  je 2x10 min s pětiminutovou poločasovou přestávkou. Přestávky mezi jednotlivými zápasy trvají 5 minut. Pokud se  mužstvo včas k zápasu nedostaví vyhrává soupeř 3:0 kontumačně.

3. HRACÍ SYSTÉM

ORGANIZACE KOLA:
V každém hracím dnu se hraje souběžně ve dvou skupinách A a B až po čtyřech týmech v systému každý s každým. Vyhraný zápas ve skupině je počítán za 3 body, remíza 1 bod a prohra 0. Při rovnosti počtu bodů vícerých družstev rozhoduje: a) výsledek vzájemného zápasu (resp. jejich tabulka), b) rozdíl ve skóre, c) vyšší počet vstřelených gólů, d) los (v případě souhlasu obou mužstev se mohou kopat penalty). Do k.o. systému postupují první dva týmy z každé skupiny. Vítězové semifinále hrají zápas o první a druhé místo, poražení semifinalisté se utkají o 3. a 4. místo. Od semifinále musí mít každý zápas vítěze. Pokud skončí nerozhodně, ihned následují penalty (nejdříve tři série a následně po jedné sérii).

POSTUPOVÝ SYSTÉM:
a) Okresní kolo probíhá na podzim 2020. Vítězné týmy postupují do krajských kol. 
b) Krajské kolo probíhá na jaře 2021. Vítězné týmy postupují do celostátního finále
c) Celostátní finále probíhá na jaře 2021.

4. STŘÍDÁNÍ HRÁČŮ.
Počet střídajících hráčů, je stejně jako počet střídání libovolný. Střídání hráčů je možné při přerušení i v průběhu hry, ale pouze ve vyznačené zóně u lavičky. Porušení je trestáno žlutou kartou.

5. VÝSTROJ HRÁČŮ.
Každé mužstvo musí mít k dispozici alespoň jednu sadu dresů. V případě, že dresy mužstev budou snadno zaměnitelné, je povinno vyměnit dresy mužstvo uvedené jako domácí. Organizátoři poskytnou rozlišovací prostředky. Výstroj  tvoří dres, trenýrky, štulpny a kopačky. Doporučujeme použít holenní chrániče. Brankáři jsou povinni mít odlišné dresy od hráčů družstev a rozhodčích! 

6. PRAVIDLA.
Hraje se na polovině běžného fotbalového hřiště, a s fotbalovým míčem.

  • Neplatí ustanovenní o postavení mimo hru
  • Gól může být zahraný i z celého hřiště
  • Autové vhazování se hraje jako nepřímý volný kop z místa, kde mič opustil hrací plochu
  • Brankář nesmí vyhodit míč tak, že poprvé dopadne za půlící čáru (jako trest následuje nepřímý volný kop z poloviny hřiště)

PRAVIDLO 5 SEKUND.
Je zavedené kvůli plynulosti hry a týká se: volných kopů, rohových kopů, rozehrávání hry brankářem. Porušení limitu 5 sekund znamená ztrátu míče, hru zahajuje soupeř. Pokud poruší limit brankář, má soupeř rohový kop. Při  rozehrávání kopů musí byť soupeř alespoň 3 metry od míče! Porušení je trestáno žlutou kartou.
HRA BRANKÁŘE.
Brankář může chytat míč v celém pokutovém území. Rozehrávat míč do hry může všemi způsoby, kromě výkopu z ruky! Je zakázáno úmyslně hrát „malou domů” brankářovi do ruky. Porušení je postiženo trestným kopem!

7. TRESTY.
Žlutá karta (ŽK) a červená karta (ČK).

ŽLUTÁ KARTA: Znamená vyloučení hráče ze hry na dvě minuty. Vyloučený stráví vždy celý trest u lavice časomíry. Trest sa uděluje za: zdržování hry, nesportovní chování, nesprávné střídání, nedodržení vzdálenosti 3 m pri volných,kopech, přestupky podle pravidel (fauly a pod.).

ČERVENÁ KARTA: Znamená vyloučení hráče ze hry na 4 minuty! Trest je za urážku rozhodčího, hrubé úmyslné fauly a pod. Po 4 minutách hraje tým v plném počtu, ale vyloučený hráč se už nevrací do hry.

Při udělení červené karty může rozhodčí rozhodnout o vyřazení hráče z dalších utkání. 

8. CENY.
První tři mužstva obdrží: 
OKRESNÍ A KRAJSKÁ KOLA:
1. místo – každý hráč pamětní medaili a firma pohár + dvě strany k vlastní prezentaci v mutaci týdeníku dle místa konání.
2. místo – každý hráč pamětní medaili a firma pohár + jednu stranu k vlastní prezentaci v mutaci týdeníku dle místa konání.
3. místo – každý hráč pamětní medaili a firma pohár + polovinu strany k vlastní prezentaci v mutaci týdeníku dle místa konání.
CELOSTÁTNÍ FINÁLE:
1. místo – každý hráč pamětní medaili a firma pohár + dvě strany k vlastní prezentaci v týdeníku. Celý tým vyhrává třídenní letecký zájezd na fotbalové utkaní dle výběru ze Španělské, Anglické, Italské nebo Německé ligy. Zájezd obsahuje letenky, 2 x ubytování a vstupenku na vybraný zápas..
2. místo – každý hráč pamětní medaili a firma pohár + jednu stranu k vlastní prezentaci v týdeníku. Celý tým vyhrává čtyřdenní pobyt v jedinečném lázeňském resortu se všemi službami pod jednou střechou – ve Spa Resortu PAWLIK – AQUAFORUM ****, Františkovy Lázně.
3. místo – každý hráč pamětní medaili a firma pohár + polovinu strany k vlastní prezentaci v týdeníku. Celý tým vyhrává dvoudenní pobyt v Plzni s návštěvou Plzeňského Prazdroje, luxusní večeří a ubytováním na 1 noc + dárek

9. ÚČAST.
Mužstvo hradí v  předstihu startovné (25000 Kč). Startovné má splatnost 14 dní po zaslání potvrzené přihlášky, při nedodržení splatnosti má pořadatel právo uvolnit místo dalšímu zájemci.

10. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ. 
Ve všech případech, které zde nejsou uvedeny rozhoduje realizační tým. V případě zásahu vyšší moci je pořadatel oprávněn posunout konání utkání na pozdější termín.

 


4.3.2020 , realizační tým